Uz HAK i MUP sigurniji smo u prometu!

Kako bismo se podsjetili kako se trebamo ponašati u prometu,u pomoć smo pozvali djelatnike HAK-a i MUP-a!

21. rujna Područnu školu Koprivnički Ivanec, a 23. rujna matičnu školu u Kunovcu posjetio je Ivica Ressler iz Hrvatskog autokluba! Gospodin Ressler razgovarao je s učenicima 1. razreda o pravilnom ponašanju u prometu. Učenici su znatiželjno slušali našeg gosta i aktivno su sudjelovali u razgovoru. Na poslijetku su dobili slikovnice i bojanke koje će ih podsjećati na novo naučena znanja i pravila te HAK narukvice i svjetla pomoću kojih će ih drugi sudionici u prometu lakše uočiti. Učenici su se od HAK-a oprostili velikim osmijehom i pljeskom.

U utorak 22. rujna posjetila nas je gošća iz MUP-a, policajka koja nas je podsjetila na naučena pravila te na najvažnije znakove u prometu. Naučili smo kako da se ponašamo u prometu ako policajac regulira promet, zašto i na biciklu moramo nositi kacige i kojom se ulicom pravilno kretati ako nema pješačke staze. Reflektirajuće veste koje su učenici dobili na dar te policijski automobil koji smo smjeli vidjeti iznutra uljepšali su naš školski dan!

A zanemarili nismo ni roditelje. 15. rujna predstavnica MUP-a  održala je edukativno predavanje za roditelje učenika 1. Razreda kako bi se roditelje osvijestilo o opasnostima u prometu kojima su izložena djeca.

Podsjetilo ih se da su upravo odrasli oni na kojima je najveća odgovornost da naši školarci budu sigurni u prometu!

Učiteljica: Tamara Bijelić

objavio: Matea Križnjak   datum: 24. 9. 2015.