U našem dvorištu o TAJNOM VRTU

Danas smo na satu Hrvatskoga jezika ugostili tajnicu Udruge osoba s invaliditetom "Bolje sutra" grada Koprivnice, Natašu Friščić. Bila je to prigoda da osobu iz našeg životnog okruženja i druženje s njom, integriramo u nastavnu jedinicu koja je tematski bila vezana uz ono što Natašu čini različitom od nas, njezinu nemogućnost hodanja.

Prigoda koja nam se danas ukazala bila je interpretacija književnoga teksta TAJNI VRT, koji tematski govori o tome kako dječak i djevojčica bez poteškoća, nastoje osmisliti i pomoći dječaku s poteškoćama (konkretno u kolicima), da uživa sve blagodati kao i oni.

Kroz ovaj zanimljiv tekst učenici 6. razreda putovali su paralelno razgovarajući s Natašom, o njezinim poteškoćama, učili kako joj olakšati i pomoći, te nastavili na satu Engleskoga jezika praktičnim primjerom provođenja aktivnosti na otvorenom u koje su se uključivali svi na jednak način.

Jedno novo iskustvo, izazov za mene kao učiteljicu Hrvatskoga jezika te unaprjeđivanje suradnje s Udrugom "Bolje sutra" današnji su dan učinili malim praznikom u mojoj nastavi, a završen je porukom u boci, primjerenoj uz obilježavanje Dana planeta Zemlje, sa zadatkom: Kojih bi pet stvari poželio da svijet učinim boljim. Učenici su ponudili pregršt lijepih i nadasve pozitivnih primjera, a nastavu ocijenili zanimljivom i drugačijom.

Renata Glavica, dipl.uč. mentor HJ

objavio: Renata Glavica   datum: 22. 4. 2016.