POBJEDNIČKA priča o GRADU

Ministarstvo branitelja u suradnji s Javnom ustanovom „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ u školskoj godini 2015./2016. za sve je učenike osmih razreda, svih osnovnih škola  Republike Hrvatske osigurala provedbu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“, koji se realizira kao dvodnevna terenska nastava.

Tijekom dva dana boravka u GRADU heroju – Vukovaru, učenici uz kompetentne predavače i voditelje ostvaruju cilj projekta, a to je učenje o vrijednostima Domovinskoga rata i Bitke za Vukovar.  27. i 28. 10. 2016. na ovoj su dvodnevnoj terenskoj nastavi bili učenici iz šest osnovnih škola s područja Koprivničko-križevačke županije (OŠ Kloštar Podravski, Molve, Ljudevita Modeca iz Križevaca, Sveti Petar Orehovec, Koprivnički Ivanec i Centar za odgoj i rehabilitaciju Križevci).

Prilikom boravka, 302 učenika slušalo je predavanja o Domovinskom ratu, Bitki za Vukovar, obilazili su kulturne ustanove (Muzej Vučedol i Gradski muzej Vukovar- dvorac Eltz), mjesta sjećanja vezanih uz Domovinski rat (Vojarnu, vukovarsku bolnicu, Ovčaru, Memorijalno groblje i Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti).

Učenici su tijekom oba dana sudjelovali u obrazovnim aktivnostima, ali i učili o prenošenju poruke mira, prihvaćanju različitosti i suosjećanja kroz Školu mira i radionice. Gost predavač u Školi mira bio je predsjednik Hrvatskog Telekoma g. Davor Tomašković, a kruna posjeta bio je Kviz znanja kroz koji su timovi iz svake škole odgovarajući na dvadeset pitanja vezanih uz predavanja i posjete realizirane tijekom dva dana pokazali što su uspjeli naučiti.

U Kvizu znanja kao najuspješniji su se pokazali učenici Osnovne škole Koprivnički Ivanec, iako su i ostale ekipe pokazale zavidno poznavanje ispitivane materije. Sve škole su nagrađene Zahvalnicama.

Dvodnevna terenska nastava završila je u pozitivnom i zabavnom ozračju, a organizatorima i domaćinima zahvalni smo na stručnom i ljubaznom gostoprimstvu, jer su, kako je i vukovarski heroj novinar Siniša Glavašević napisao „Grad to ste vi.“, baš ti ljudi ono što čini GRAD.

Učenice Dunja Galinec i Sara Švegović, koje su predstavljale našu Školu na Kvizu znanja, ravnateljica je nagradila šalicama s logom naše Škole, a učenice su kao uspomenu na dvodnevnu terensku nastavu ravnateljici Škole poklonile prigodan magnetić vodotoranj.

Renata Glavica, dipl.uč. mentor HJ / Irena Stunja, dipl.uč. POV

OŠ Koprivnički Ivanec

objavio: Renata Glavica   datum: 29. 10. 2016.