ZDRAVLJE NA 1. MJESTU

Gost predavač sjednice  Učiteljskog vijeća održane dana 16.11.2016. godine bio je poznati koprivnički ljekarnik Naser Rizk.

Svojim je predavanjem obradio vrlo zanimljivu temu naziva: "Stres i utjecaj na zdravlje".

Magistar farmacije Naser Rizk svoj svakodnevni rad temelji na nekoliko interesnih nivoa- od fitofarmacije preko aromaterapije pa sve do alternativne medicine i homeopatije.

Vrlo je poznat po zdravstvenim savjetima kojima svojim pacijentima olakšava proces ozdravljenja.

Upoznat je s čitavim nizom povezanosti životno važnih fizioloških procesa te spoznajama o reakcijama u tijelu koje organizam čine usustavljenim, ali je i prepoznao najsitnije detalje u otkrivanju kvalitetnog puta do zdravlja kao cjeline.

Educirao nas je o adrenalnim žlijezdama koje su baterije našeg organizma te kako se one mogu štititi od pretjeranog "izgaranja", a spomenuo je i kako da smanjimo izlučivanje kortizola koji pokreće odlaganje i stvaranje masti u tijelu. Mnogo smo saznali o stresu koji je kumulativan, ali smo dobili i mnogo savjeta kako da postupamo u stresnim situacijama.

Naglasak predavanja je bio na prevenciji kao najzdravijem obliku obrane od stresa.

Magistar je istaknuo kako stres vrlo često mijenja prehrambene navike ljudi te tada postajemo robovi slanim i slatkim delicijama, a takva loša prehrana rezultira "raspadom" mišićnog tkiva pa se proteini iz mišića pretvaraju u glukozu. Kako se sve navedeno ne bi dogodilo, magistar nam je savjetovao da često šećemo na otvorenom, da se opuštamo uz prirodne zvukove šumova vode i cvrkuta ptica, da pripazimo na dobar i kvalitetan san, savjetovao nam je da bi prehranu trebali obogatiti orašastim plodovima, voćem i povrćem, kokosom, maslinovim uljem, trebali bi izbjegavati unos šećera, a od iznimne važnosti su i dodaci prehrani- multivitamini i minerali, chia sjemenke i dr.

Zdravo je i što češće prakticirati masaže i tople kupke s eteričnim uljima.

U svemu je važan i pozitivan stav prema životu te druženje s pozitivnim ljudima koji nam u život unose radost.

Magistru zahvaljujemo na mnoštvu savjeta, zahvaljujemo mu na vedrini koju je prenio na nas.

Želimo mu mnogo osobnog i poslovnog uspjeha, a imenovali smo ga našim  glavnim zdravstveniom savjetnikom. smiley

Kristina Furkes, ravnateljica

objavio: Kristina Furkes   datum: 18. 11. 2016.