CRAFT (CReateAFairyTale)

O projektu:

• eTwinnning projekt CRAFT ili „CReate A FairyTale“ („Osmislimo bajku“) projekt je Osnovne škole Koprivnički Ivanec započet u listopadu 2020. godine, s planiranim završetkom u lipnju tekuće godine. Projekt je usmjeren na usavršavanje vještina čitanja, istraživanja, kreativnog pisanja, stvaranja i prezentiranja... Projektom se u učenicima, ali i široj zajednici, želi potaknuti interes za legende i povijest vlastite države.

Sudionici:

• Koordinatori projekta su Osnovna škola Koprivnički Ivanec te škola IES Blanca Fernandez Ochoa iz Madrida, Španjolska, a ostali su partneri škole su iz Italije, Turske, Portugala i Hrvatske (Osnovna škola Vladimir Nazor, Ploče). U projektu, uz podršku ravnateljice, sudjeluju učitelji Renata Glavica, Branka Stančin Levanček, Jasmin Kadrić, Selma Varović, Irena Rakuša, Josip Kovačić, Tomislav Novak, pedagoginja Matea Sodar, knjižničar Josip Felindeš te još šesnaestero učenika i učenica naše škole.

Produkti:

• Radom na projektu nastale su razne audio knjige, Internet slikovnice, igrokazi, stripovi, a finalni produkt bit će tiskana slikovnica na temelju zajednički napisane priče.

Ciljevi projekta:

• Iz prirode projekta i navedenih aktivnosti proizašli su i ciljevi– promoviranje i usavršavanje vještine čitanja, razmjena ideja između kultura, osiguravanje znanja i alata učenicima za čitanje, slušanje, pripovijedanje i pisanje priča, razvijanje vještine dramatizacije priča, usavršavanje rada na IKT tehnologijama, usavršavanje engleskoga i učenje o različitim kulturama.
    • MPT: osr A 3.1 – učenik razvija sliku o sebi
    • MPT: osr A 3.3 – učenik razvija osobne potencijale
    • MPT: uku A.3.1. - Učenik samostalno traži nove informacije iz različitih izvora
    • MPT: goo C.1.1.- Učenik sudjeluje u zajedničkom radu u razredu.

Jasmin Kadrić, uč.eng.

« Studeni 2021 »